Pozycjonowanie Stron i SEO - Białystok

Co to jest Pozycjonowanie lokalne SEO?

Pozycjonowanie lokalne w Białymstoku to działania, których celem jest optymalizacja strony internetowej aby ta wyświetlała się jak najwyżej w rankingu Google na zapytania związane bezpośrednio z określoną lokalizacją lub regionem. Na przykład wpisując do wyszukiwarki frazę pozycjonowanie Białystok, użytkownik otrzyma adresy URL agencji SEO/marketingu internetowego, które prowadzą działalność w tym mieście lub regionie.

196px-POL_Białystok_formal_COA.svg

Pozycjonowanie lokalne pomoże Ci:

1. Zdobyć więcej klientów,
2. Dać się poznać ludziom z Twojej okolicy,
3. Wzmocnić lokalny wizerunek firmy,
4. Zdobyć przewagę nad konkurencją,
5. Rozwinąć strategię do pozycjonowania ogólnego.

Sam proces pozycjonowania lokalnego w Białymstoku, w przeciwieństwie do promowania tradycyjnego/ogólnego, wymaga innego podejścia. Lokalne SEO w Google to dalej promocja strony w wyszukiwarce internetowej, lecz skupiona jednak wyłącznie na danym mieście lub regionie np. w tym przypadku Białymstoku. Dzięki temu firma czy osoba świadcząca usługi w Białymstoku i okolicach może szybciej dotrzeć do swoich potencjalnych klientów.

Trzeba dodatkowo podkreślić, że cena pozycjonowania lokalnego jest zazwyczaj niższa niż w przypadku promowania fraz ogólnopolskich. Oczywiście kwoty wpisane do cennika zależą od konkretnej branży i lokalizacji, dlatego do każdej wyceny podchodzimy indywidualnie.

Agencja SEO/SEM - Lokalne wyniki wyszukiwania

Ludzie szukający usługi działającej w danym mieście, np. mechanik, w większości przypadków nie wpisują do wyszukiwarki „mechanik”, lecz w celu szybkiego uzyskania trafnego wyniku najczęściej dokładniej precyzują wyszukiwane hasło i dodają do niego lokalizację, np. „mechanik Białystok” lub "mechanik starosielce". Stąd próba pozycjonowania domeny lokalnej firmy na hasło ogólnopolskie jest nie tylko nieopłacalne pod kątem biznesowym, ale również nie przyniesie oczekiwanych efektów.

mechanik
pozycjonowaniebialystok

Pozycjonowanie biznesu nakierowanego na rynek Białostocki, a nie globalny jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku takich firm czy branż jak:

  • usługi budowlane/naprawcze,
  • gastronomia,
  • fryzjerzy/kosmetyczki,
  • kwiaciarnie,
  • warsztaty samochodowe,
  • usługi specjalistyczne, np. krawiec, tapicer, fizjoterapeuta i inne.

Województwo Podlaskie - Pozycjonowanie Lokalne

Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Brańsk, Choroszcz, Ciechanowiec, Czarna Białostocka, Dąbrowa Białostocka, Drohiczyn, Goniądz, Grajewo, Hajnówka, Jedwabne, Kleszczele, Knyszyn, Kolno, Lipsk, Łapy, Łomża, Mońki, Nowogród, Rajgród, Sejny, Siemiatycze, Sokółka, Stawiski, Suchowola, Supraśl, Suraż, Suwałki, Szczuczyn, Tykocin, Wasilków, Wysokie Mazowieckie, Zabłudów, Zambrów,

FAQ

NAJCZĘSTSZE PYTANIA NA TEMAT POZYCJONOWANIA

Co daje pozycjonowanie strony?

Pozycjonowanie strony w Google jest usługą skierowaną do właścicieli witryn internetowych, których podstawowym celem jest konkretne działanie klienta np. sprzedaż. Zwykła strona internetowa sprzedaje usługi, a sklep internetowy produkty. Naszym głównym zadaniem jest sprawić, aby potencjalni klienci jak najczęściej odwiedzali stronę. W aktualnych czasach największe możliwości oferuje najpopularniejsza wyszukiwarka w internecie, czyli Google. Każdego dnia miliony Polaków, tysiące użytkowników z Białegostoku i innych lokalizacji w Polsce czy na Podlasiu wyszukują poprzez wyszukiwarkę Google interesujące ich frazy kluczowe lub słowa kluczowe (z ang. keywords).

Wyszukiwarka w ułamku sekundy wyświetla nam wyniki na podstawie swojego systemu rankingowego, który jest ustalany przez specjalny algorytm. Pozycjonowanie daje Twojej firmie szansę na pojawienie się na pierwszym miejscu w tych wynikach wyszukiwania, jest to największa korzyść jaką może Tobie dać Agencja SEO pozycjonująca Twoją stronę. Poprzez zwiększenie ruchu na stronie firmowej, zdobywamy regularnie nowych klientów i co najważniejsze nasze dochody rosną.

Czym jest skuteczne pozycjonowanie?

Skuteczne pozycjonowanie polega na wykonaniu usługi SEO, tak aby pozycjonowane słowa kluczowe dla danej strony internetowej, które widnieją na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google, nie spadały ze swoich wypracowanych pozycji, ale również nowe frazy regularnie wyprzedzały konkurencję i wskakiwały do góry. Skuteczne działanie pozycjonowania SEO to także bezpieczeństwo, ponieważ niewłaściwe działania mogą doprowadzić do blokady strony internetowej przez wyszukiwarkę Google. Taka przykładowa kara to nawet usunięcie witryny z wyszukiwarki Google na okres 3 miesięcy.

Nie potrzeba raczej mówić, jak wielka może być strata dla firmy, w której największą grupą odbiorców usług czy produktów są klienci pochodzący głównie z wyszukiwarki Google. Przykładowo jeżeli prowadzimy salon fryzjerski w Białymstoku to naszą jedną z podstawowych fraz jest „fryzjer Białystok”. Dla tego typu działalności nie możemy równocześnie pozycjonować usługi np. „mechanik Białystok” dlatego, że są to podejrzane działania dla coraz to bardziej inteligentnego robota Google. Z roku na rok sztuczna inteligencja rozwija się w takim tempie, że zaskakuje nas coraz bardziej. Skuteczność pozycjonowania to również rozwój poprzez dodawanie nowych fraz kluczowych, które mają zdobywać nowe lokalne rynki, a co najważniejsze nowych klientów. Współpraca z doświadczoną Agencją SEO to potencjał, który jest nieograniczony, wymaga tylko zaufania i cierpliwości.

Jaki obszar działania obejmuje Agencja SEO?

Usługi SEO i SEM kierujemy do klientów z całej Polski. Ze względu na lokalizację, najwięcej naszych klientów jest z województwa Podlaskiego, a dokładnie z Białegostoku. Naszą główną specjalizacją jest pozycjonowanie lokalne, czyli powiązane z danym miastem czy województwem. Z niektórymi naszymi Białostockimi klientami działamy już od kilku lat, gdzie czynnie bierzemy udział w rozwijaniu ich firm. Oto dzielnice w Białymstoku, w których pozycjonujemy strony:

Bojary, Bacieczki, Wysoki Stoczek, Bagnówka, Pieczurki, Krywlany, Kolonia Bacieczki, Sienkiewicza, TBS, Pietrasze, Kolonia Halickie, Marczuk, Zwierzyniec, Bażantaria, Przemysłowa

Ile kosztuje pozycjonowanie strony?

Cena pozycjonowania lokalnego, czyli usługi mającej na celu podniesienie pozycji strony w wyszukiwarce Google na frazę np. „hydraulik Białystok” zaczynają się od 500 zł netto miesięcznie. Dodatkowymi pracami przy lokalnej stronie jest utworzenie wizytówki w Google Mapy lub jej optymalizację jeśli już istnieje, optymalizacja SEO strony, instalacja Google Analytics i Google Search Console. Cennik pozycjonowania strony zaczyna się od kwoty 399 zł netto miesięcznie, lecz ostateczna cena jest ustalana indywidualnie, ponieważ wiele kryteriów wchodzi w grę podczas wyceny.

Jeśli chodzi o sklepy internetowe, to wymaga całkiem innego podejścia do witryny. Tam każdy element systemu e-commerce wymaga optymalizacji, zaczynając od strony głównej, kategorie czy podstrony z produktami. Ceny pozycjonowania sklepu internetowego zaczynają się od 1500 zł netto miesięcznie.